Vikipediya ?

Azərbaycan Milli Məclisinin VI çağırış deputatlarının siyahısı — Vikipediya

Azərbaycan Milli Məclisinin VI çağırış deputatlarının siyahısı2020-ci il fevralın 9-da baş tutan seçimlər əsasında formalaşdırıldı.

Milli Məclisin 125 deputatından 72 nəfəri Yeni Azərbaycan Partiyasının üzvü oldu. Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası 3 nəfərlə, Ana Vətən Partiyası, Azərbaycan Demokratik İslahatlar Partiyası, , Böyük Quruluş Partiyası, Bütöv Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası, Vəhdət Partiyası və isə 1 nəfərlə Milli Məclisdə təmsil olundu. Parlamentin 43 üzvü isə bitərəf oldu.

2020-ci il fevralın 13-də Mərkəzi Seçki Komissiyası Çingiz Qənizadə, Rauf Arifoğlu, Hadı RəcəbliHüseynbala Mirələmovun qalib elan olunduğu dairələrdə nəticələri ləğv edib.

Milli Məclisdə partiyalar üzrə paylama

Partiya
Sədri
Seçilən
 
Milli Məclisdə partiyalar üzrə paylama
 
YAP İlham Əliyev
70
 
Bitərəf
41
VHP Sabir Rüstəmxanlı
3
Ana Vətən Fəzail Ağamalı
1
ADİP Asim Mollazadə
1
Elşən Musayev
1
BQP Fazil Mustafa
1
BAXCP Qüdrət Həsənquliyev
1
VP Tahir Kərimli
1
Sabir Hacıyev
1

Milli Məclisinin VI çağırış idarə heyəti

Sədr
Sədrin birinci müavini
Sədr müavini
Sədr müavini
 
 
 
 
Sahibə Qafarova
(1955—)
Əli Hüseynli
(1968—)
Fəzail İbrahimli
(1951—)
Adil Əliyev
(1969—)
Yeni Azərbaycan Partiyası Yeni Azərbaycan Partiyası Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası Bitərəf

Milli Məclisinin VI çağırış deputatlarının siyahısı

Deputat
Portret
Partiya
Dairə
Vasif Yusif oğlu Talıbov
(1960—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi
İsa Əkbər oğlu Həbibbəyli
(1950—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 2 saylı Şərur seçki dairəsi
Səttar Suliddin oğlu Möhbalıyev
(1955—)
 
Bitərəf 3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi
Eldar Rza oğlu İbrahimov
(1945—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi
Siyavuş Dünyamalı oğlu Novruzov
(1970—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi
Ülviyyə Tapdıq qızı Həmzəyeva
(1982—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi
Cəbi Hüseyn oğlu Quliyev
(1990—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi
Azay Əjdər oğlu Quliyev
(1972—)
 
Bitərəf 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi
Kamaləddin Nəsrəddin oğlu Qafarov
(1976—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi
Madər Ələsgər oğlu Musayev
(1948—)
 
Bitərəf 10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi
Aydın Nəsir oğlu Hüseynov
(1962—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 11 saylı Qaradağ seçki dairəsi
Səbinə Səməd qızı Xasayeva
(1994—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi
Rauf Asif oğlu Əliyev
(1956—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 13 saylı Xəzər birinci seçki dairəsi
Soltan Teymur oğlu Məmmədov
(1974—)
 
Bitərəf 14 saylı Xəzər ikinci seçki dairəsi
Ülvi Zahid oğlu Quliyev
(1966—)
 
Bitərəf 15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi
Erkin Toğrul oğlu Qədirli
(1972—)
 
Bitərəf 16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi
Elnur Marat oğlu Allahverdiyev
(1978—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 17 saylı Yasamal III dairəsi
Rasim Nəsrəddin oğlu Musabəyov
(1952—)
 
Bitərəf 18 saylı Nərimanov-Nizami dairəsi
Hikmət Baba oğlu Məmmədov
(1966—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 19 saylı Nərimanov I dairəsi
Adil Abış oğlu Əliyev
(1970—)
 
Bitərəf 20 saylı Nərimanov II dairəsi
Məlahət İbrahim qızı Həsənova
(1958—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 21 saylı Nəsimi I dairəsi
Asim Nazim oğlu Mollazadə
(1954—)
 
Azərbaycan Demokratik İslahatlar Partiyası 22 saylı Nəsimi II dairəsi
Ziyad Əliabbas oğlu Səmədzadə
(1940—)
 
Bitərəf 23 saylı Nəsimi-Səbail dairəsi
Könül Oruc qızı Nurullayeva
(1985—)
 
Bitərəf 24 saylı Nizami I dairəsi
Sədaqət Süleyman qızı Vəliyeva
(1954—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 25 saylı Nizami II dairəsi
Fazil Qəzənfər oğlu Mustafa
(1965—)
 
Böyük Quruluş Partiyası 26 saylı Sabunçu I dairəsi

(1979—)
Yeni Azərbaycan Partiyası 27 saylı Sabunçu II dairəsi
Eldar Allahyar oğlu Quliyev
(1952—)
 
Bitərəf 28 saylı Sabunçu III dairəsi
Nigar Arpadarai
 
Bitərəf 29 saylı Səbail dairəsi
Sevinc Həbib qızı Fətəliyeva
(1979—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 30 saylı Suraxanı I dairəsi

Bitərəf 31 saylı Suraxanı II dairəsi

(1960—)
Yeni Azərbaycan Partiyası 32 saylı Suraxanı III dairəsi
Boşdur
(1945—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 33 saylı Xətai I dairəsi
Mixail Yuryeviç Zabelin
(1946—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 34 saylı Xətai II dairəsi
Boşdur
35 saylı Xətai III dairəsi
Qüdrət Müzəffər oğlu Həsənquliyev
(1965—)
 
Bütöv Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası 36 saylı Xətai IV dairəsi
Pərvin Orxan qızı Kərimzadə
(1976—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 37 saylı Gəncə şəhəri Nizami I dairəsi
Naqif Ələşrəf oğlu Həmzəyev
(1984—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 38 saylı Gəncə şəhəri Nizami II dairəsi
Müşfiq Cəfər oğlu Cəfərov
(1981—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 39 saylı Gəncə şəhəri Kəpəz I dairəsi
Musa İsa oğlu Quliyev
(1962—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 40 saylı Gəncə şəhəri Kəpəz II dairəsi
Hicran Kamran qızı Hüseynova
(1955—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 41 saylı Sumqayıt I dairəsi
Tahir Famil oğlu Mirkişili
(1978—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 42 saylı Sumqayıt II dairəsi
Emin Məcid oğlu Hacıyev
(1982—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 43 saylı Sumqayıt III dairəsi
Müşfiq Fazil oğlu Məmmədli
Yeni Azərbaycan Partiyası 44 saylı Sumqayıt-Xızı dairəsi
Oqtay Sabir oğlu Əsədov
(1955—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 45 saylı Abşeron dairəsi

(1963—)
Bitərəf 46 saylı Şirvan dairəsi
Aydın Böyükkişi oğlu Mirzəzadə
(1958—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 47 saylı Mingəçevir dairəsi
İlham Kazım oğlu Məmmədov
(1962—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 48 saylı Yevlax dairəsi
Əli Məhəmməd oğlu Hüseynov
(1968—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 49 saylı Yevlax-Mingəçevir dairəsi

(1978—)
Bitərəf 50 saylı Abşeron-Qobustan dairəsi
Azər Camal oğlu Badamov
(1968—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 51 saylı Qusar dairəsi
Vahid Qazməmməd oğlu Əhmədov
(1948—)
 
Bitərəf 52 saylı Quba dairəsi
Anatoliy Xaimoviç Rafailov
(1953—)
Bitərəf 53 saylı Quba-Qusar dairəsi
Sadıq Haqverdi oğlu Qurbanov
(1972—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 54 saylı Şabran-Siyəzən dairəsi
Eldəniz Adil oğlu Səlimov
(1976—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 55 saylı Xaçmaz şəhər dairəsi

Bitərəf 56 saylı Xaçmaz kənd dairəsi

Bitərəf 57 saylı Kürdəmir dairəsi
Rafael Baba oğlu Hüseynov
(1954—)
 
Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası 58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir dairəsi
Jalə Fərhad qızı Əhmədova
(1981—)
Bitərəf 59 saylı Salyan dairəsi
Fəzail Rəhim oğlu Ağamalı
(1948—)
 
Ana Vətən Partiyası 60 saylı Salyan-Neftçala dairəsi
Sabir Xudu oğlu Rüstəmxanlı
(1946—)
 
Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası 61 saylı Neftçala dairəsi
Əziz Yusif oğlu Ələkbərov
(1960—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 62 saylı Saatlı dairəsi
Kamal Xaqani oğlu Cəfərov
(1989—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 63 saylı Sabirabad I dairəsi

Yeni Azərbaycan Partiyası 64 saylı Sabirabad II dairəsi
Əhliman Tapdıq oğlu Əmiraslanov
(1948—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir dairəsi
Bəhruz Abdurrəhman oğlu Məhərrəmov
(1983—)
Bitərəf 66 saylı Biləsuvar dairəsi
Malik Əvəz oğlu Həsənov
(1972—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 67 saylı Cəlilabad şəhər dairəsi
Elman Xudam oğlu Nəsirov
(1968—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 68 saylı Cəlilabad kənd dairəsi
Fəzail Feyruz oğlu İbrahimli
(1952—)
 
Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası 69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar dairəsi

Yeni Azərbaycan Partiyası 70 saylı Masallı şəhər dairəsi
Anar Camal oğlu İsgəndərov
(1956—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 71 saylı Masallı kənd dairəsi
Musa Cəfər oğlu Qasımlı
(1958—)
 
Bitərəf 72 saylı Yardımlı-Masallı dairəsi
Rüfət Atakişi oğlu Quliyev
(1964—)
 
Bitərəf 73 saylı Lənkəran şəhər dairəsi
Boşdur
 
74 saylı Lənkəran qəsəbə dairəsi
Cavanşir Hümmət oğlu Paşazadə
(1954—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 75 saylı Lənkəran-Masallı dairəsi
Ziyafət Abbas oğlu Əsgərov
(1964—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 76 saylı Lənkəran-Astara dairəsi
Rəşad Məmmədqulu oğlu Mahmudov
(1974—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 77 saylı Astara dairəsi
İqbal Nəriman oğlu Məmmədov
(1965—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 78 saylı Lerik dairəsi
Razi Qulaməli oğlu Nurullayev
(1971—)
 
Bitərəf 79 saylı İmişli dairəsi
Boşdur
 
80 saylı İmişli-Beyləqan dairəsi
Şahin Əmir oğlu İsmayilov
(1986—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 81 saylı Beyləqan dairəsi
Tahir Musa oğlu Rzayev
(1950—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 82 saylı Ağcabədi dairəsi
Aqil Məhəmməd oğlu Abbasov
(1954—)
 
Bitərəf 83 saylı Ağcabədi-Füzuli dairəsi
Vüqar İbad oğlu Bayramov
(1975—)
 
Bitərəf 84 saylı Füzuli dairəsi
Tamam Şaməmməd qızı Cəfərova
(1959—)
 
Bitərəf 85 saylı Şamaxı dairəsi
Novruzəli Davud oğlu Aslanov
(1964—)
 
Bitərəf 86 saylı İsmayıllı dairəsi
Tahir Zayıdağa oğlu Kərimli
(1956—)
 
Vəhdət Partiyası 87 saylı Ağsu-İsmayıllı dairəsi
Sabir Kamal oğlu Hacıyev
(1954—)
 
88 saylı Göyçay dairəsi
Məzahir Cavid oğlu Əfəndiyev
(1976—)
 
Bitərəf 89 saylı Göyçay-Ağdaş dairəsi
Cavid Həmid oğlu Osmanov
(1980—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 90 saylı Ağdaş dairəsi

(1978—)
Yeni Azərbaycan Partiyası 91 saylı Ucar dairəsi
Jalə Fazil qızı Əliyeva
(1966—)
 
Bitərəf 92 saylı Zərdab-Ucar dairəsi
Fatma Vidadi qızı Yıldırım
(1973—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 93 saylı Bərdə şəhər dairəsi
Zahid Məhərrəm oğlu Orucov
(1972—)
 
Bitərəf 94 saylı Bərdə qəsəbə dairəsi
Sahib Eyvaz oğlu Alıyev
(1965—)
 
Bitərəf 95 saylı Tərtər dairəsi

(1984—)
Yeni Azərbaycan Partiyası 96 saylı Goranboy-Naftalan dairəsi
Ağalar İsrafil oğlu Vəliyev
(1958—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər dairəsi
Sahibə Əli qızı Qafarova
(1955—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 98 saylı Şəmkir şəhər dairəsi
Nurlan Urfan oğlu Həsənov
(1988—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 99 saylı Şəmkir qəsəbə dairəsi
Kamran Fərhad oğlu Bayramov
(1980—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 100 saylı Şəmkir-Daşkəsən dairəsi
Elşad Mirbəşir oğlu
(1977—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 101 saylı Göygöl-Daşkəsən dairəsi

(1960—)
Yeni Azərbaycan Partiyası 102 saylı Samux-Şəmkir dairəsi
Sevinc Əmirəhməd qızı Hüseynova
(1970—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 103 saylı Gədəbəy dairəsi
Arzu Nəsib oğlu Nağıyev
(1963—)
 
Bitərəf 104 saylı Gədəbəy-Tovuz dairəsi
Qənirə Ələsgər qızı Paşayeva
(1975—)
 
Bitərəf 105 saylı Tovuz dairəsi
Ülviyyə Cavanşir qızı Ağayeva
(1978—)
 
Bitərəf 106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa dairəsi
Səməd İsmayıl oğlu Seyidov
(1964—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 107 saylı Qazax dairəsi
Nizami Qulu oğlu Cəfərov
(1960—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 108 saylı Ağstafa dairəsi
Nəsib Məhəmməd oğlu Məhəməliyev
(1962—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 109 saylı Balakən dairəsi
Elşən Məmmədhənifə oğlu Musayev
(1980—)
 
110 saylı Zaqatala dairəsi
Kamilə Əli Ağa qızı Əliyeva
(1968—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 111 saylı Zaqatala-Balakən dairəsi
Azər Şəmşid oğlu Kərimli
(1964—)
 
Bitərəf 112 saylı Qax dairəsi
Vüqar Yapon oğlu İskəndərov
(1972—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 113 saylı Şəki şəhər dairəsi
Əli Əhməd oğlu Məsimli
(1954—)
 
Bitərəf 114 saylı Şəki qəsəbə I dairəsi
Cavanşir Əyyub oğlu Feyziyev
(1964—)
 
Bitərəf 115 saylı Şəki qəsəbə II dairəsi
Fəttah Səməd oğlu Heydərov
(1938—)
 
Bitərəf 116 saylı Qəbələ dairəsi
Aqiyə Həbib qızı Naxçıvanlı
(1958—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 117 saylı Oğuz-Qəbələ dairəsi
Bəxtiyar Həmzə oğlu Əliyev
(1962—)
 
Bitərəf 118 saylı Ağdam şəhər dairəsi
Bəxtiyar Yusif oğlu Sadıqov
(1952—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 119 saylı Ağdam qəsəbə dairəsi
Ceyhun Valeh oğlu Məmmədov
(1975—)
Yeni Azərbaycan Partiyası 120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı dairəsi
Mahir Tapdıq oğlu Abbaszadə
(1975—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 121 saylı Laçın dairəsi
Tural Babaşah oğlu Gəncəliyev
(1980—)
 
Bitərəf 122 saylı Xankəndi dairəsi
Aqil Sadıq oğlu Məmmədov
(1960—)
Yeni Azərbaycan Partiyası 123 saylı Kəlbəcər dairəsi
Elman Camal oğlu Məmmədov
(1950—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd dairəsi
İmamverdi İbiş oğlu İsmayılov
(1958—)
 
Yeni Azərbaycan Partiyası 125 saylı Zəngilan-Qubadlı dairəsi

Həmçinin bax

Qeydlər

İstinadlar

  1. . www.azadliq.org. www.azadliq.org. İstifadə tarixi: 13 fevral 2020.

   Azərbaycan portalı

Mənbə — ""

Informasiya Melumat Axtar

Anarim.Az

Sayt Rehberliyi ile Elaqe

Saytdan Istifade Qaydalari

Anarim.Az 2004-2019