Vikipediya ?

2013–14 CEV Qadınlar Çempionlar Liqası
Volleyball (indoor) pictogram.svg LV CEV Qadınlar Çempionlar Liqası
CEV Qadınlar Çempionlar Liqası.png
Final Four Baku 1.JPG
Tarix 22.10.2013—16.03.2014
Finalın Məkanı Flag of Azerbaijan.svg Kristal Zalı, Bakı
Komanda Sayı 24
Çempion Simple cup icon.svg Flag of Russia.svg Dinamo Kazan
İkinci Med 2.png Flag of Turkey.svg Vakıfbank
Üçüncü Med 3.png Flag of Azerbaijan.svg Rabitə Bakı
Volley ball angelo gelmi 01.svg
Ən Dəyərli Oyunçu Flag of Russia.svg Yekaterina Qamova (Dinamo Kazan)
Volley ball angelo gelmi 01.svg
Geri-İrəli Gtk-go-back-ltr.svg 2012/13- Gtk-go-forward-ltr.svg

2013–14 CEV Qadınlar Çempionlar LiqasıCEV Çempionlar Liqasının 55-ci yarışlarıdır. Turnir 2013-cü il 22 oktyabr tarixində başlayıb 2014-cü il 16 mart tarixində sonlanmışdı.

Mündəricat

Format

Əsas qaydalar

  1. Finalda və qrup mərhələsində eyni ölkədən iki komandas yer ala bilməz.
  2. Turnirin keçirildiyi məkan tələb olunan standartlara cavab verməli və gur işıq sisteminə sahib olmalıdır.
  3. Dördlər finalına qədər bütün oyunlar evdə-səfərdə, bu mərhələdə isə vahid məkanda keçirilməlidir

Qrup mərhələsi

  • Qrup mərhələsində iştirak edən 24 komanda 6 qrupa hərəsində 4 komanda olmaqla bölünürlər.
  • Bu mərhələnin oyunları hər bir komanda digəri ilə həm evdə, həm də səfərdə oynamaq şərti ilə 6 tur çərçivəsində keçirilir.
  • Hər qrupda ilk iki yeri tutan komandalar Pley-off mərhələsinə vəsiqə qazanırlar.
  • Dördlər finalına ev sahibliyi edən komanda birbaşa yarımfinal mərhələsindən başlayır. (Qruplarda mübarizə aparmaq şərti ilə) Əgər Dördlər finalının ev sahibi qrupunda ilk iki yerdən birini tutmuşsa onun Pley-off biletinə qrup üçüncüləri namizəd olurlar. Qrup üçüncüləri içində ən yaxşısı isə bu titula sahib çıxır.
  • Qrup üçüncülərindən 6 (əgər Dördlər finalının ev sahibi qrupunda dördüncü yeri tutmuşsa) və ya 5 və birdə altı qrup içində ən yaxşı dördüncü yer (əgər Dördlər finalının ev sahibi qrupunda üçüncü yeri tutmuşsa) və yaxud da 5 komanda (əgər Dördlər finalının ev sahibi qrupunda ilk iki yerdən birini tutmuşsa) birbaşa CEV Kubokunun Çelenc raunduna qatılırlar.
  • Qrup dördüncüləri turniri birbaşa tərk edirlər.

Pley-off

  • Pley-off oyunları evdə-səfərdə olmaq üzrə 2 oyundan ibarət olur və iki oyunun nəticəsində rəqibini üştələmiş komanda növbəti mərhələyə vəsiqə qazanır. Əgər iki oyun nəticəsində hər komandanın bir qələbəsi olarsa sonuncu maç dayandırılmır və 15 xaldan ibarət Qızıl set oynanılır. Qızıl setin qalibi isə matçın məğlubu olsa belə növbəti mərhələyə yüksəlir.
  • Bu mərhələ evdə-səfərdə olmaq üzrə 2 oyundan ibarət 1/6 mərhələsi ilə başlayır. 12 -li pley-off da adlanan ilk mərhələ də qrup liderləri və qrup ikinciləri (və ya yuxarıdakı şərtlər əsasında qrup ikincisi kimi tanınan qrup üçüncüsü) ayrı-ayrı səbətlərdə yer alırlar.
  • 1/6 final mərhələsinə qədər əgər bir ölkədən üç komanda çıxmışsa yaxarıdakı əsas qaydaya—"finalda iki komanda iştirak edə bilməz"ə tabe olunaraq bu komandalardan ikisi məcburi bir-biri ilə cütləşdirilir

Dördlər finalı

  • Bu mərhələni yarımfinal, üçüncülük və final matçları əhatə edir.
  • Mərhələ "CEV"ə göndərilən namizədlər içindən seçilən şəhərdə keçirilir.
  • Dördlər finalının ev sahibi qrup mərhələsindən sonra birbaşa bu mərhələyə keçir və püşqatma sonrası seçilən rəqibini gözləyir.

Komandalar

Komandalar Avropa Voleybol Konfederasiyasınnın 2013-cü il üçün reytinqində ölkələrinin sırasına görə yarışa qatılıblar. Bunun üçün onlar ölkə çempionatlarında müvafiq lisenziyanı əldə etməli idilər.

Reytinq Ölkə Komandaların sayı Komandalar
1   Türkiyə 3 VakıfBank Günəş Sığorta İstanbul
Eczacıbaşı Vitra İstanbul
Qalatasaray Daikin İstanbul
2   Rusiya 3 Dinamo Kazan
Dinamo Moskva
Omiçka Omsk
3   İtaliya 3 River Volley Pyaçentsa
İmoko Volley Konegliano
Unendo Yamamay Busto Arsizio1
4   Fransa 2
5   Polşa 2
Tauron MKS Dabrova Qornicza
6   Azərbaycan 3 Rabitə Bakı
Azəryol Bakı
İqtisadçı Bakı2
7   Rumıniya 2 Stinta Bacau
Dinamo Romprest Buxarest
8   Serbiya 1 Srvena Zvezda Belqrad
9   Almaniya 2 Şveriner SC
3
10   İsveçrə 1
11   Çexiya 1 Agel Prostejov
12   Belçika 1
Dəvətlə qatılan komandalar

1  Unendo Yamamay Busto Arsizio — İtaliya A Seriyasında 2012-13 mövsümünün normal sezonunu çempion tamamalayan Yamamay "play-off"da finala yüksələ bilməmişdi. Keçən mövsüm Çempionlar liqasında "Dördlər finalı"na qədər yüksələn komandanın uğurlu yüksəlişi Avropa Voleybol Konfederasiyasının nəzərindən qaçmamış və wild card bileti ilə turnirdə iştirak hüququ qazanmışdır.
2   İqtisadçı Bakı — Komanda Azərbaycan Superliqasında 2012/2013 mövsümündə Azərreyllə birlikdə ikinci yeri tutmuşdu. İqtisadçılar tez bir zamanda bütün sənədlərini "CEV"ə göndərərək həm heyət, həm də strukturca bu turnirə necə yaxşı hazır olduqlarını göstərə bildilər və tez bir zamanda wild card ilə mükafatlandırıldılar.
3   — Bundesliqanın son mövsümündə üçüncü yeri tutan almanlar Almaniya voleybol klublarının son illərdə yaxaladığı çıxış sayəsində turnirə dəvət almışdır.

Qrup mərhələsi

"A" Qrupu

Oyun Set Ralli
Sıra Komanda Xal Q M A V Nisbət A V Nisbət

|-bgcolor=#C4D8E2 |1 |align=left|   Rabitə Bakı |16 |6 |0 |18 |5 |3.600 |540 |444 |1.216

|-bgcolor=#C4D8E2 |2 |align=left|   Omiçka Omsk |16 |6 |2 |16 |7 |2.286 |522 |449 |1.163

|-bgcolor=#E7FEFF |3 |align=left|   |6 |2 |4 |7 |13 |0.538 |414 |462 |0.896

|-bgcolor=#F0F8FF |4 |align=left|   |0 |0 |6 |2 |18 |0.111 |377 |498 |0.757

|}

Tarix Vaxt Hesab Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Toplam
23 Ok 19:00   3–1   22–25 25–22 25–18 25–21   97–86

|- |style="text-align: center;"|24 Ok |style="text-align: center;"|17:00 |style="text-align: right;"|Rabitə Bakı   |style="text-align: center;"|3–2 |style="text-align: left;"|   Omiçka Omsk |style="text-align: center;"|25–16 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|25–19 |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|15–13 |style="text-align: center;"|108–98 |} |- |style="text-align: center;"|29 Ok |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Rabitə Bakı |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|16–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|59–75 |} |- |style="text-align: center;"|31 Ok |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Omiçka Omsk   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|25–16 |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–54 |} |- |style="text-align: center;"|26 No |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Omiçka Omsk |style="text-align: center;"|16–25 |style="text-align: center;"|22–25 |style="text-align: center;"|24–26 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|62–76 |} |- |style="text-align: center;"|27 No |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Rabitə Bakı |style="text-align: center;"|19–25 |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|62–75 |} |- |style="text-align: center;"|4 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Omiçka Omsk   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|25–9 |style="text-align: center;"|25–14 |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–40 |} |- |style="text-align: center;"|5 De |style="text-align: center;"|17:00 |style="text-align: right;"|Rabitə Bakı   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|25–14 |style="text-align: center;"|25–15 |style="text-align: center;"|25–19 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–48 |} |- |style="text-align: center;"|11 De |style="text-align: center;"|17:00 |style="text-align: right;"|Rabitə Bakı   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|25–15 |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|25–10 |style="text-align: center;"|27–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|100–75 |} |- |style="text-align: center;"|11 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|1–3 |style="text-align: left;"|   Omiçka Omsk |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|15–25 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|78–96 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Omiçka Omsk   |style="text-align: center;"|2–3 |style="text-align: left;"|   Rabitə Bakı |style="text-align: center;"|19–25 |style="text-align: center;"|22–25 |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|25–19 |style="text-align: center;"|11–15 |style="text-align: center;"|102–107 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|17–25 |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|55–75 |} |}

"B" Qrupu

Oyun Set Ralli
Sıra Komanda Xal Q M A V Nisbət A V Nisbət

|-bgcolor=#C4D8E2 |1 |align=left|   River Volley Pyaçentsa |15 |5 |1 |16 |6 |2.667 |526 |451 |1.166

|-bgcolor=#C4D8E2 |2 |align=left|   Dinamo Moskva |13 |4 |2 |15 |9 |1.667 |565 |496 |1.139

|-bgcolor=#C4D8E2 |3 |align=left|   İqtisadçı Bakı |8 |3 |3 |10 |12 |0.833 |482 |475 |1.015

|-bgcolor=#F0F8FF |4 |align=left|   Srvena Zvezda Belqrad |0 |0 |6 |4 |18 |0.222 |393 |544 |0.722

|}

Tarix Vaxt Hesab Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Toplam
22 Ok 19:00 Dinamo Moskva   3–1   River Volley Pyaçentsa 25–21 25–27 25–23 25–19   100–90

|- |style="text-align: center;"|22 Ok |style="text-align: center;"|18:00 |style="text-align: right;"|Srvena Zvezda Belqrad   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   İqtisadçı Bakı |style="text-align: center;"|15–25 |style="text-align: center;"|16–25 |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|54–75 |} |- |style="text-align: center;"|29 Ok |style="text-align: center;"|18:00 |style="text-align: right;"|İqtisadçı Bakı   |style="text-align: center;"|3–2 |style="text-align: left;"|   Dinamo Moskva |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|19–25 |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|15–13 |style="text-align: center;"|107–107 |} |- |style="text-align: center;"|31 Ok |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|River Volley Pyaçentsa   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   Srvena Zvezda Belqrad |style="text-align: center;"|25–18 |style="text-align: center;"|25–18 |style="text-align: center;"|25–11 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–47 |} |- |style="text-align: center;"|26 No |style="text-align: center;"|18:00 |style="text-align: right;"|Srvena Zvezda Belqrad   |style="text-align: center;"|1–3 |style="text-align: left;"|   Dinamo Moskva |style="text-align: center;"|26–24 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|16–25 |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|80–99 |} |- |style="text-align: center;"|27 No |style="text-align: center;"|18:00 |style="text-align: right;"|İqtisadçı Bakı   |style="text-align: center;"|1–3 |style="text-align: left;"|   River Volley Pyaçentsa |style="text-align: center;"|16–25 |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|79–96 |} |- |style="text-align: center;"|4 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Dinamo Moskva   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   Srvena Zvezda Belqrad |style="text-align: center;"|25–14 |style="text-align: center;"|25–13 |style="text-align: center;"|22–25 |style="text-align: center;"|25–16 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|97–68 |} |- |style="text-align: center;"|5 De |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|River Volley Pyaçentsa   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   İqtisadçı Bakı |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|25–20 |style="text-align: center;"|26–24 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|76–61 |} |- |style="text-align: center;"|10 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Dinamo Moskva   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   İqtisadçı Bakı |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|25–18 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–58 |} |- |style="text-align: center;"|10 De |style="text-align: center;"|18:00 |style="text-align: right;"|Srvena Zvezda Belqrad   |style="text-align: center;"|1–3 |style="text-align: left;"|   River Volley Pyaçentsa |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|19–25 |style="text-align: center;"|15–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|77–96 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|18:00 |style="text-align: right;"|İqtisadçı Bakı   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   Srvena Zvezda Belqrad |style="text-align: center;"|27–29 |style="text-align: center;"|25–13 |style="text-align: center;"|25–13 |style="text-align: center;"|25–12 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|102–67 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|River Volley Pyaçentsa   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   Dinamo Moskva |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|25–18 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|93–87 |} |}

"C" Qrupu

Oyun Set Ralli
Sıra Komanda Xal Q M A V Nisbət A V Nisbət

|-bgcolor=#C4D8E2 |1 |align=left|   Vakıfbank |18 |6 |0 |18 |1 |18.000 |469 |339 |1.383

|-bgcolor=#C4D8E2 |2 |align=left|   |12 |4 |2 |13 |8 |1.625 |473 |438 |1.080

|-bgcolor=#E7FEFF |3 |align=left|   Dinamo Romprest Buxarest |6 |2 |4 |8 |12 |0.667 |414 |444 |0.932

|-bgcolor=#F0F8FF |4 |align=left|   |0 |0 |6 |0 |18 |0.000 |315 |450 |0.700

|}

Tarix Vaxt Hesab Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Toplam
23 Ok 19:00 Dinamo Romprest Buxarest   1–3   25–20 17–25 17–25 23–25   82–95

|- |style="text-align: center;"|23 Ok |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Vakıfbank |style="text-align: center;"|15–25 |style="text-align: center;"|22–25 |style="text-align: center;"|21–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|58–75 |} |- |style="text-align: center;"|29 Ok |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|25–9 |style="text-align: center;"|25–20 |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–46 |} |- |style="text-align: center;"|31 Ok |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Vakıfbank   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   Dinamo Romprest Buxarest |style="text-align: center;"|25–20 |style="text-align: center;"|25–7 |style="text-align: center;"|25–11 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–38 |} |- |style="text-align: center;"|26 No |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|1–3 |style="text-align: left;"|   Vakıfbank |style="text-align: center;"|25–19 |style="text-align: center;"|14–25 |style="text-align: center;"|19–25 |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|76–94 |} |- |style="text-align: center;"|27 No |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Dinamo Romprest Buxarest   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|25–20 |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|25–15 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–52 |} |- |style="text-align: center;"|4 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Vakıfbank   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|25–22 |style="text-align: center;"|25–20 |style="text-align: center;"|25–12 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–54 |} |- |style="text-align: center;"|4 De |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Dinamo Romprest Buxarest |style="text-align: center;"|17–25 |style="text-align: center;"|12–25 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|49–75 |} |- |style="text-align: center;"|11 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Dinamo Romprest Buxarest   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Vakıfbank |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|21–25 |style="text-align: center;"|17–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|61–75 |} |- |style="text-align: center;"|11 De |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|14–25 |style="text-align: center;"|21–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|58–75 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|17:30 |style="text-align: right;"|Vakıfbank   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|25–13 |style="text-align: center;"|25–20 |style="text-align: center;"|25–19 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–52 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   Dinamo Romprest Buxarest |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|25–20 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|98–83 |} |}

"D" Qrupu

Oyun Set Ralli
Sıra Komanda Xal Q M A V Nisbət A V Nisbət

|-bgcolor=#C4D8E2 |1 |align=left|   Eczacıbaşı Vitra İstanbul |18 |6 |0 |18 |1 |18.000 |471 |379 |1.243

|-bgcolor=#C4D8E2 |2 |align=left|   |12 |4 |2 |12 |6 |2.000 |427 |371 |1.151

|-bgcolor=#E7FEFF |3 |align=left|   Agel Prostejov |6 |2 |4 |7 |14 |0.500 |458 |464 |0.987

|-bgcolor=#F0F8FF |4 |align=left|   Şveriner SC |0 |0 |6 |2 |18 |0.111 |351 |493 |0.712

|}

Tarix Vaxt Hesab Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Toplam
22 Ok 20:00   3–0   Şveriner SC 25–17 25–15 25–16     75–48

|- |style="text-align: center;"|24 Ok |style="text-align: center;"|17:00 |style="text-align: right;"|Eczacıbaşı Vitra İstanbul   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   Agel Prostejov |style="text-align: center;"|25–15 |style="text-align: center;"|25–14 |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–50 |} |- |style="text-align: center;"|30 Ok |style="text-align: center;"|18:00 |style="text-align: right;"|Agel Prostejov   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|22–25 |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|63–75 |} |- |style="text-align: center;"|30 Ok |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|   Şveriner SC |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Eczacıbaşı Vitra İstanbul |style="text-align: center;"|21–25 |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|62–75 |} |- |style="text-align: center;"|26 No |style="text-align: center;"|18:00 |style="text-align: right;"|Agel Prostejov   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   Şveriner SC |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|98–76 |} |- |style="text-align: center;"|28 No |style="text-align: center;"|17:00 |style="text-align: right;"|Eczacıbaşı Vitra İstanbul   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|26–24 |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|76–68 |} |- |style="text-align: center;"|4 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|   Şveriner SC |style="text-align: center;"|1–3 |style="text-align: left;"|   Agel Prostejov |style="text-align: center;"|25–20 |style="text-align: center;"|9–25 |style="text-align: center;"|16–25 |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|68–95 |} |- |style="text-align: center;"|5 De |style="text-align: center;"|20:00 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Eczacıbaşı Vitra İstanbul |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|21–25 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|59–75 |} |- |style="text-align: center;"|11 De |style="text-align: center;"|17:00 |style="text-align: right;"|Eczacıbaşı Vitra İstanbul   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   Şveriner SC |style="text-align: center;"|25–15 |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|25–15 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–47 |} |- |style="text-align: center;"|12 De |style="text-align: center;"|20:00 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   Agel Prostejov |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|25–16 |style="text-align: center;"|25–20 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–59 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|18:00 |style="text-align: right;"|Agel Prostejov   |style="text-align: center;"|1–3 |style="text-align: left;"|   Eczacıbaşı Vitra İstanbul |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|26–28 |style="text-align: center;"|19–25 |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|93–95 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|   Şveriner SC |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|14–25 |style="text-align: center;"|16–25 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|50–75 |} |}

"E" Qrupu

Oyun Set Ralli
Sıra Komanda Xal Q M A V Nisbət A V Nisbət

|-bgcolor=#C4D8E2 |1 |align=left|   Qalatasaray Daikin İstanbul |14 |5 |1 |17 |8 |2.125 |585 |515 |1.136

|-bgcolor=#C4D8E2 |2 |align=left|   İmoko Volley Konegliano |11 |4 |2 |15 |11 |1.364 |579 |559 |1.036

|-bgcolor=#E7FEFF |3 |align=left|   Azəryol Bakı |8 |2 |4 |11 |15 |0.733 |551 |594 |0.928

|-bgcolor=#F0F8FF |4 |align=left|   Unendo Yamamay Busto Arsizio |4 |1 |5 |6 |15 |0.400 |433 |480 |0.902

|}

Tarix Vaxt Hesab Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Toplam
22 Ok 18:00 Azəryol Bakı   3–2   Unendo Yamamay Busto Arsizio 24–26 25–20 25–15 17–25 15–13 106–99

|- |style="text-align: center;"|23 Ok |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|İmoko Volley Konegliano   |style="text-align: center;"|3–2 |style="text-align: left;"|   Qalatasaray Daikin İstanbul |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|19–25 |style="text-align: center;"|21–20 |style="text-align: center;"|18–16 |style="text-align: center;"|108–112 |} |- |style="text-align: center;"|29 Ok |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|Unendo Yamamay Busto Arsizio   |style="text-align: center;"|1–3 |style="text-align: left;"|   İmoko Volley Konegliano |style="text-align: center;"|13–25 |style="text-align: center;"|22–25 |style="text-align: center;"|25–22 |style="text-align: center;"|17–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|77–97 |} |- |style="text-align: center;"|30 Ok |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|Qalatasaray Daikin İstanbul   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   Azəryol Bakı |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|27–29 |style="text-align: center;"|25–22 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|102–95 |} |- |style="text-align: center;"|27 No |style="text-align: center;"|18:30 |style="text-align: right;"|Qalatasaray Daikin İstanbul   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   Unendo Yamamay Busto Arsizio |style="text-align: center;"|26–24 |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|25–11 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|76–58 |} |- |style="text-align: center;"|28 No |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|İmoko Volley Konegliano   |style="text-align: center;"|3–2 |style="text-align: left;"|   Azəryol Bakı |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|25–19 |style="text-align: center;"|22–25 |style="text-align: center;"|25–15 |style="text-align: center;"|15–10 |style="text-align: center;"|110–94 |} |- |style="text-align: center;"|3 De |style="text-align: center;"|18:00 |style="text-align: right;"|Azəryol Bakı   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   İmoko Volley Konegliano |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|30–32 |style="text-align: center;"|25–22 |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|105–100 |} |- |style="text-align: center;"|3 De |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|Unendo Yamamay Busto Arsizio   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Qalatasaray Daikin İstanbul |style="text-align: center;"|22–25 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|65–75 |} |- |style="text-align: center;"|10 De |style="text-align: center;"|18:00 |style="text-align: right;"|Azəryol Bakı   |style="text-align: center;"|2–3 |style="text-align: left;"|   Qalatasaray Daikin İstanbul |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|22–25 |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|15–25 |style="text-align: center;"|14–16 |style="text-align: center;"|101–108 |} |- |style="text-align: center;"|11 De |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|İmoko Volley Konegliano   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   Unendo Yamamay Busto Arsizio |style="text-align: center;"|25–20 |style="text-align: center;"|25–15 |style="text-align: center;"|26–24 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|76–59 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|Qalatasaray Daikin İstanbul   |style="text-align: center;"|3–2 |style="text-align: left;"|   İmoko Volley Konegliano |style="text-align: center;"|24–26 |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|25–19 |style="text-align: center;"|25–15 |style="text-align: center;"|15–3 |style="text-align: center;"|112–88 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|20:30 |style="text-align: right;"|Unendo Yamamay Busto Arsizio   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   Azəryol Bakı |style="text-align: center;"|25–14 |style="text-align: center;"|25–17 |style="text-align: center;"|25–19 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–50 |} |}

"F" Qrupu

Oyun Set Ralli
Sıra Komanda Xal Q M A V Nisbət A V Nisbət

|-bgcolor=#C4D8E2 |1 |align=left|   Dinamo Kazan |16 |5 |1 |17 |4 |4.250 |507 |399 |1.271

|-bgcolor=#C4D8E2 |2 |align=left|   |11 |4 |2 |14 |12 |1.167 |575 |541 |1.063

|-bgcolor=#E7FEFF |3 |align=left|   Stinta Bacau |5 |2 |4 |7 |15 |0.467 |429 |527 |0.814

|-bgcolor=#F0F8FF |4 |align=left|   Tauron MKS Dabrova Qornicza |4 |1 |5 |8 |15 |0.533 |489 |533 |0.917

|}

Tarix Vaxt Hesab Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Toplam
23 Ok 20:30 Tauron MKS Dabrova Qornicza   3–0   Stinta Bacau 25–21 25–15 25–18     75–54

|- |style="text-align: center;"|24 Ok |style="text-align: center;"|20:00 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Dinamo Kazan |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|12–25 |style="text-align: center;"|18–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|48–75 |} |- |style="text-align: center;"|29 Ok |style="text-align: center;"|17:00 |style="text-align: right;"|Stinta Bacau   |style="text-align: center;"|3–2 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|17–25 |style="text-align: center;"|27–25 |style="text-align: center;"|25–20 |style="text-align: center;"|8–25 |style="text-align: center;"|15–13 |style="text-align: center;"|92–108 |} |- |style="text-align: center;"|31 Ok |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Dinamo Kazan   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   Tauron MKS Dabrova Qornicza |style="text-align: center;"|29–27 |style="text-align: center;"|22–25 |style="text-align: center;"|25–15 |style="text-align: center;"|25–13 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|101–80 |} |- |style="text-align: center;"|26 No |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Dinamo Kazan   |style="text-align: center;"|3–0 |style="text-align: left;"|   Stinta Bacau |style="text-align: center;"|25–16 |style="text-align: center;"|25–18 |style="text-align: center;"|25–16 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|75–50 |} |- |style="text-align: center;"|3 No |style="text-align: center;"|20:00 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   Tauron MKS Dabrova Qornicza |style="text-align: center;"|25–12 |style="text-align: center;"|16–25 |style="text-align: center;"|25–15 |style="text-align: center;"|25–18 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|91–70 |} |- |style="text-align: center;"|4 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Tauron MKS Dabrova Qornicza   |style="text-align: center;"|2–3 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|26–28 |style="text-align: center;"|25–21 |style="text-align: center;"|23–25 |style="text-align: center;"|25–22 |style="text-align: center;"|9–15 |style="text-align: center;"|108–111 |} |- |style="text-align: center;"|5 De |style="text-align: center;"|17:00 |style="text-align: right;"|Stinta Bacau   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Dinamo Kazan |style="text-align: center;"|15–25 |style="text-align: center;"|17–25 |style="text-align: center;"|10–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|42–75 |} |- |style="text-align: center;"|11 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Tauron MKS Dabrova Qornicza   |style="text-align: center;"|0–3 |style="text-align: left;"|   Dinamo Kazan |style="text-align: center;"|22–25 |style="text-align: center;"|21–25 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|63–75 |} |- |style="text-align: center;"|2 De |style="text-align: center;"|20:00 |style="text-align: right;"|   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   Stinta Bacau |style="text-align: center;"|25–16 |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|26–28 |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|101–90 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|17:00 |style="text-align: right;"|Stinta Bacau   |style="text-align: center;"|3–1 |style="text-align: left;"|   Tauron MKS Dabrova Qornicza |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|31–29 |style="text-align: center;"|25–16 |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|  |style="text-align: center;"|101–93 |} |- |style="text-align: center;"|17 De |style="text-align: center;"|19:00 |style="text-align: right;"|Dinamo Kazan   |style="text-align: center;"|2–3 |style="text-align: left;"|   |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|25–23 |style="text-align: center;"|20–25 |style="text-align: center;"|28–30 |style="text-align: center;"|8–15 |style="text-align: center;"|106–116 |} |}

"Pley-off"dakı son vəsiqəyə namizədlərin reytinqi

  • Qrup liderlərindən Rabitə Bakı dördlər finalına ev sahibliyi etdiyindən onun vəsiqəsinə qrup üçüncüləri namizəd oldular.
Oyun Set Ralli
Sıra Komanda Xal Q M A V Nisbət A V Nisbət

|-bgcolor=#C4D8E2 |1 |align=left|   İqtisadçı Bakı |8 |3 |3 |10 |12 |0.833 |482 |475 |1.015

|-bgcolor=#E7FEFF |2 |align=left|   Azəryol Bakı |8 |2 |4 |11 |15 |0.733 |551 |594 |0.928

|-bgcolor=#E7FEFF |3 |align=left|   Dinamo Romprest Buxarest |6 |2 |4 |8 |12 |0.667 |414 |444 |0.932

|-bgcolor=#E7FEFF |4 |align=left|   |6 |2 |4 |7 |13 |0.538 |414 |462 |0.896

|-bgcolor=#E7FEFF |5 |align=left|   Agel Prostejov |6 |2 |4 |7 |14 |0.500 |458 |464 |0.987

|-bgcolor=#E7FEFF |6 |align=left|   Stinta Bacau |5 |2 |4 |7 |15 |0.467 |429 |527 |0.814

|}

12 komandalı Pleyoff

İstinadlar

Xarici keçidlər

  •  (ing.)
Mənbə — ""

Informasiya Melumat Axtar

Anarim.Az

Sayt Rehberliyi ile Elaqe

Saytdan Istifade Qaydalari

Anarim.Az 2004-2019