"Dinamo" — Gürcüstanın futbol klubu.
Dinamo Tbilisi FK | ||||
---|---|---|---|---|
Ölkə | ||||
Yaranma tarixi | 1925 | |||
Stadionu | Boris Payçadze adına Dinamo Arena | |||
Liqa | Gürcüstan Milli Futbol Çempionatı[d] | |||
2023 | 2. | |||
| ||||
Vikianbarda əlaqəli mediafayllar |
Tarixi
1925-ci ildə yaradılmışdır.[mənbə göstərin]
Uğurları
- 1 dəfə UEFA Kuboklar Kubokunun qalibi -
- 1 dəfə Birlik Kubokunun qalibi - 2004
- 2 dəfə SSRİ çempionu - 1964, 1978
- 2 dəfə SSRİ Kubokunun qalibi - 1976, 1979
- 19 dəfə Gürcüstan çempionu - 1990, 1991, 1991/1992, 1992/1993, 1993/1994, 1994/1995, 1995/1996, 1996/1997, 1997/1998, 1998/1999, 2002/2003, 2004/2005, 2007/2008, 2012/13, 2013/14, 2015/16, 2019, 2020, 2022
- 8 dəfə Gürcüstan Kubokunun qalibi - 1991/1992, 1992/1993, 1993/1994, 1994/1995, 1995/1996, 1996/1997, 2002/2003, 2003/2004
Avrokuboklarda iştirakı
Mövsüm | Turnir | Mərhələ | Rəqib | Ev | Səfər | Nəticə | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
UEFA Kuboku | 1/32 | Tvente | 3–2 | 0–2 | 3–4 | |||
UEFA Kuboku | 1/32 | Slaviya Sofiya | 4–1 | 0–2 | 5–3 | |||
1/16 | OFK Belqrad | 3–0 | 5–1 | 8–1 | ||||
1/8 | Tottenhem Hotspur | 1–1 | 1–5 | 2–6 | ||||
UEFA Kuboklar Kuboku | R1 | 3–0 | 0–1 | 3–1 | ||||
R2 | MTK Budapeşt | 1–4 | 0–1 | 1–5 | ||||
UEFA Kuboku | R1 | İnter Milan | 0–0 | 1–0 | 1–0 | |||
R2 | 2–1 | 4–1 | 6–2 | |||||
R3 | Qrasshopper | 1–0 | 0–4 | 1–4 | ||||
UEFA Kuboku | R1 | Napoli | 2–0 | 1–1 | 3–1 | |||
R2 | Herta | 1–0 | 0–2 | 1–2 | ||||
Avropa Kuboku | R1 | Liverpul | 3–0 | 1–2 | 4–2 | |||
R2 | 2–3 | 1–3 | 3–6 | |||||
UEFA Kuboklar Kuboku | R1 | 2–0 | 0–0 | 2–0 | ||||
R2 | 4–0 | 1–0 | 5–0 | |||||
QF | 0–1 | 4–1 | 4–2 | |||||
SF | Feyenoord | 3–0 | 0–2 | 3–2 | ||||
Final | ||||||||
UEFA Kuboklar Kuboku | R1 | 2–0 | 2–2 | 4–2 | ||||
R2 | 3–1 | 1–1 | 4–2 | |||||
QF | Legiya Varşava | 1–0 | 1–0 | 2–0 | ||||
SF | Standard Lyej | 0–1 | 0–1 | 0–2 | ||||
UEFA Kuboku | R1 | Napoli | 2–1 | 0–1 | 2–2 | |||
UEFA Kuboku | R1 | Lokomotiv Sofiya | 3–0 | 1–3 | 4–0 | |||
R2 | 0–0 | 2–1 | 2–1 | |||||
R3 | 1–1 | 1–2 | 2–3 | |||||
1993/1994 | UEFA Çempionlar Liqası | Preliminary round | 2–1 | 1–1 | 3–2 | |||
UEFA Kuboku | Preliminary round | 2–0 | 2–1 | 4–1 | ||||
R1 | Tirol İnsbruk | 1–0 | 1–5 | 2–5 | ||||
UEFA Kuboku | Preliminary round | Botev Plovdiv | 0–1 | 0–1 | 0–2 | |||
UEFA Kuboku | Preliminary round | 4–0 | 2–2 | 6–2 | ||||
QR | Molde | 2–1 | 0–0 | 2–1 | ||||
R1 | 1–1 | 1–0 | 2–1 | |||||
R2 | Boavişta | 1–0 | 0–5 | 1–5 | ||||
UEFA Çempionlar Liqası | QR1 | 5–1 | 3–1 | 8–2 | ||||
QR2 | Bayer Leverkusen | 1–0 | 1–6 | 2–6 | ||||
UEFA Kuboku | R1 | 1–0 | 1–1 | 2–1 | ||||
R2 | Braqa | 0–1 | 0–4 | 0–5 | ||||
UEFA Çempionlar Liqası | QR1 | 3–0 | 1–3 | 4–3 | ||||
QR2 | Athletic Bilbao | 2–1 | 0–1 | 2–2 | ||||
UEFA Kuboku | R1 | 0–3 | 0–3 | 0–6 | ||||
UEFA Çempionlar Liqası | QR2 | Zimbru Kişinyov | 2–1 | 0–2 | 2–3 | |||
UEFA İntertoto Kuboku | R1 | Standard Lyej FK | 2–2 | 1–1 | 3–3 | |||
UEFA Kuboku | QR | BATE Borisov | 2–1 | 0–4 | 2–5 | |||
UEFA Kuboku | QR | TVMK Tallinn | 4–1 | 1–0 | 5–1 | |||
R1 | Slovan Liberec | 0–1 | 2–3 | 2–4 | ||||
UEFA Çempionlar Liqası | QR1 | Tirana FK | 3–0 | 0–3 | 3–3 | |||
UEFA Kuboku | QR1 | BATE Borisov | 1–0 | 3–2 | 4–2 | |||
QR2 | Slaviya Praqa | 2–0 | 1–3 | 3–3 | ||||
R1 | Visla Krakov | 2–1 | 3–4 | 5–5 | ||||
Group D | Sochaux | 0–2 | 5-ci yer | |||||
Newcastle United | 0–2 | |||||||
Sporting CP | 0–4 | |||||||
2–5 | ||||||||
UEFA Çempionlar Liqası | QR1 | Levadiya Tallin | 2–0 | 0–1 | 2–1 | |||
QR2 | Brondbü | 0–2 | 1–3 | 1–5 | ||||
2006 | UEFA İntertoto Kuboku | R1 | 3–0 | 5–1 | 8–1 | |||
R2 | Rid | 0–1 | 1–3 | 1–4 | ||||
UEFA Kuboku | QR1 | Vaduts | 2–0 | 0–0 | 2–0 | |||
QR2 | Rapid Vyana | 0–3 | 0–5 | 0–8 | ||||
2008/2009 | UEFA Çempionlar Liqası | QR1 | NSİ Runavik | 3–0 | 0–1 | 3–1 | ||
QR2 | Panatinaykos | 0–0 | 0–3 | 0–3 | ||||
2009/2010 | UEFA Avropa Liqası | QR2 | 3–1 | 1–2 | 4–3 | |||
QR3 | Srvena Zvezda | 2–0 | 2–5 | 4–5 | ||||
2010/2011 | UEFA Avropa Liqası | QR1 | Flora Tallin | 2–1 | 0–0 | 2–1 | ||
QR2 | Gefle IF | 2-1 | 2–1 | 4–2 | ||||
QR3 | Sturm Graz | 1–1 | 0–2 | 1–3 | ||||
2011/2012 | UEFA Avropa Liqası | QR1 | FK Milsami | 2–0 | 3–1 | 5–1 | ||
QR2 | 5–0 | 1–2 | 6–2 | |||||
QR3 | 2–0 | 4–1 | 6–1 | |||||
Play-off | AEK Athens | 1–1 | 0–1 | 1–2 | ||||
2013/2014 | UEFA Çempionlar Liqası | QR2 | EB/Streymur | 6–1 | 3–1 | 9–2 | ||
QR3 | Steaua București | 0–2 | 1–1 | 1–3 | ||||
2013/2014 | UEFA Avropa Liqası | Play-off | Tottenhem Hotspur | 0–5 | 0–3 | 0–8 | ||
2014/2015 | UEFA Çempionlar Liqası | QR2 | Aktobe | 0–1 | 0–3 | 0–4 | ||
2015/2016 | UEFA Avropa Liqası | QR1 | Qəbələ | 2–1 | 0–2 | 2–3 | ||
2016/2017 | UEFA Çempionlar Liqası | QR2 | Alaşkert FK | 2–0 | 1–1 | 3–1 | ||
QR3 | Dinamo Zagreb | 0–1 | 0–2 | 0–3 | ||||
2016/2017 | UEFA Avropa Liqası | Play-off | PAOK FK | 0–3 | 0–2 | 0–5 | ||
2018/2019 | UEFA Avropa Liqası | QR1 | 1–2 | 1−1 | 2–3 | |||
2019/2020 | UEFA Avropa Liqası | QR1 | 6–0 | 1–0 | 7–0 | |||
QR2 | Qəbələ | 3-0 | 2-0 | 5-0 | ||||
QR3 | Feyenoord | - |
- Qeydlər
- 1M: Birinci seçmə mərhələ
- 2M: İkinci seçmə mərhələ
- 3M: Üçüncü seçmə mərhələ
- PO: Play-off mərhələsi
- Qrup: Qrup mərhələsi
İstinadlar
- Dinamo Tbilisi was disqualified for attempting to bribe the referee in the first leg.
- Match finished 1–0 after normal time, but later awarded 3–0 by default.